İşletmelerde Ne Değişti?

20 Aralık 2017 17:44 Okeved 817

Globalleşen ve dijitalleşen çağımızda İş hayatında karşılaştığımız birçok problem var.

Günümüz işletmelerinin içinde bulunduğumuz global ve dijitalleşen çağda karşılaştığı birçok problem var. Aynı ramazanlar, patatesler, kokulu domatesler, evlatlar için dediğimiz gibi “nerede o eski işler, müşteriler, karlar, elemanlar” diye hayıflanıp duran her sektörden birçok iş adamı ile karşılaşmak mümkün.
Peki ne değişti; cevap çok uzun olmakla beraber tek kelimeyle “Dünya” ya da “her şey”. Ne o biz eski biziz ne o sadık eski müşteriler eski müşteri, ne o minnettar eski çalışanlar eski çalışan, ne o cefakâr eşler eski eşler, ne o kanaatkâr evlatlar eski evlatlar... Uzatıp gitmek çok kolay.

 


Değişimden şikâyet eden “eski model bizler” ile bu değişim ve eskinin güzelliğini dinlemekten bıkmış yeni sosyal bizlerin iş hayatındaki sorunlarının kaynakları ve olabilesi çözümleri hakkında Patron – Yönetici – Çalışan sıfatları ve hepsinin benleri ekseninde görüş değiş-tokuşu gerçekleştirmeyi umduğumuz bir seminer ortamı hazırlamaya çalıştık.

 


Globalleşen ve dijitalleşen çağımızda İş hayatında karşılaştığımız birçok problem var. İş yerlerinin giderek Adalet ve Karşılıklı Anlayıştan uzak ortamlar haline dönüşmesini engellemeliyiz. İş hayatında yaşadığımız olumsuzluklar:

 

 

  • İş’in kendisinden,
     
  • Kaynakların eksikliği veya yanlış değerlendiriliyor olmasından,
     
  • İnsan olarak Yönetici ve Çalışanlardan


doğuyor olabilir. İş hayatında huzur ve başarı ortamının tesis edilebilmesi için, sorunların “İş-Yönetim-İnsan” kavramlarının hangisi veya hangileri kaynaklı olduğunun doğru teşhis edilmesi kaçınılmazdır.

 

İker ACAR

 

 

Yorum Ekle

İlk Yorumlayan Siz Olun!
Okeved | Okul Öncesi Eğitim Kurumları ve Eğitmenleri Derneği

Okul Öncesi Eğitim Kurumları ve Eğitmenleri Derneği'ne ait kurumsal bilgilerin, proje, çalışmalar ve etkinliklerin yer aldığı kurumsal web sitesi.

Okeved

Barbaros Hayrettin Paşa Mh. 1993. Sk. Prestige Konutları A2 Blok No: 31/A D: 1
34522 Esenyurt / istanbul

Dernek Yazılımı: Medya İnternet™ - Dernek Sitesi Kulga © Tüm Hakları Saklıdır.