Okul Öncesinde Doğru Adımlar, Güçlü Yarınlar

Bizler bu projeyle, bu öğrencilerimiz için, birer portfolyo (ürün dosyası) dosya hazırlanmayı, bu dosyaların çocukla birlikte bir üst öğrenime geçtiğinde ilkokul öğretmenine ulaştırılmasını ve aynı çalışmaların ilkokul öğretmenleri tarafından da yapılarak çocuklarımızdaki gelişim ve değişimlerin bu kademede de devam ettirilmesinin sağlanmasını amaçlamaktayız.

  “OKUL ÖNCESİNDE DOĞRU ADIMLAR, GÜÇLÜ YARINLAR PROJESİ” açılış ve tanıtım toplantısında selamlama konuşması yapan Fatsa İlçe Milli Eğitim Müdürü Sayın Saygın ATİNKAYA; “Bu projenin hazırlanmasında özverili bir şekilde çalışan Proje Ekibime, Okul Müdürlerime, Okul Öncesi Öğretmenlerime çok teşekkür ediyorum. Yine bizden her daim desteğini esirgemeyen Ordu İl Milli Eğitim Müdürü Sayın Kutlu Takin BAŞ müdürüme sonsuz şükranlarımı sunuyorum” dedi.

Projenin ilk faaliyeti olan 48 Okul Öncesi Öğretmeninin Drama Semineri, Oyun Terapisi Semineri, Çocuk Resmi Analizi Semineri, Yaratıcılık ve Sanat Eğitimi Semineri, Çocuk Edebiyatı Semineri, Çocukluk Döneminde Müzik ve Orff Eğitimi Semineri, gibi alanlarda eğitilmesinde işbirliği yapılan OKEVED ( Okul Öncesi Eğitim Kurumları ve Eğitmenleri Derneği ) Yöneticisi Sayın Sefa ÖZDEMİR YILMAZ, “Böyle bir projenin içinde bulunmaktan dolayı çok memnun olduğunu, bu kadar öğrenmeye istekli bir öğretmen kadrosuyla çok güzel eğitim ortamları yakalayacaklarını” belirtti.

Öğretmen eğitimlerinin önemli bir kısmını verecek olan Konya Selçuk Üniversitesi Öğretim Üyesi Dr. Cengiz ÇELİK ise bu kadar coşkulu ve azimli bir öğretmen kadrosu ve onları destekleyen yönetici kadrosuyla çalışmaktan duyduğu memnuniyeti belirtti.

Son olarak sahneye çıkan Ordu İl Milli Eğitim Müdürü Sayın Kutlu Takin BAŞ, bu projeyi çok önemli gördüğünü, bunun gibi eğitimde iyi örneklerin paylaşılması gerektiğini, dolayısıyla diğer ilçelere ve belki ülke geneline yayılması gerektiğini vurguladı.       “OKUL ÖNCESİNDE DOĞRU ADIMLAR, GÜÇLÜ YARINLAR PROJESİ”ni önemsiyorum ve sonucunu yakından takip edeceğim.” Dedi.

“OKUL ÖNCESİNDE DOĞRU ADIMLAR, GÜÇLÜ YARINLAR PROJESİ” açılış ve tanıtım toplantısı, toplantının ardından verilen kokteyl ile son buldu.

Okeved | Okul Öncesi Eğitim Kurumları ve Eğitmenleri Derneği

Okul Öncesi Eğitim Kurumları ve Eğitmenleri Derneği'ne ait kurumsal bilgilerin, proje, çalışmalar ve etkinliklerin yer aldığı kurumsal web sitesi.

Okeved

Barbaros Hayrettin Paşa Mh. 1993. Sk. Prestige Konutları A2 Blok No: 31/A D: 1
34522 Esenyurt / istanbul

Dernek Yazılımı: Medya İnternet™ - Dernek Sitesi Kulga © Tüm Hakları Saklıdır.