AR-GE ve Proje Geliştirme

Hiç durmadan, yılmadan çalışıyoruz. Daha çok insana ulaşmak ve daha çok gönüle girmek için, OKEVED AR-GE Kurulu kalıcı projeler üretiyor...

Gelişen dünyada ve buna paralel olarak ülkemizde AR-GE ve İnovasyon  kavramı her geçen gün önem kazanmaktadır. Özellikle çocuk gelişimi ve okul öncesi dönem sürecin en dinamik olduğu alanların başındadır. Okul öncesi eğitim alanında en etkin sivil toplum kuruluşu olan OKEVED Derneği, okul öncesi eğitim alanında projeler üretilmesi, teşvik edilmesi ve konu ile ilgili ağ oluşturarak bilgi ve deneyimin paylaşılması konusunda kilit bir role sahip olduğunun bilincinde olup buna uygun çalışmalar yapmaktadır.

Bu hususta alanda görevli okul öncesi öğretmenleriyle de gerek seminerlerde gerek sempozyumlarda olsun karşılıklı fikir alışverişinde bulunan derneğimiz oluşturduğu OKEVED Öğretmen Çemberleri ile de farklı fikir ve uygulamaların paylaşımını yapmakta ve sektöre yönelik inovatif bakış açıları kazandırmaktadır.
Derneğimiz, tüm okul öncesi öğretmenlerinin ve bu konuda eğitim ve öğretim veren akademisyenlerin görüşlerine büyük önem vermekte olup araştırma geliştirme kısmında tabandan gelen değerlendirmeleri ön planda tutmaktadır.

 

Bu amaçla;
1.    Avrupa Birliği, Tübitak vb. kuruluşlarca desteklenen AR-GE projeleri üretmek ve yürütmek


2.    Okul Öncesi eğitim alanında AR-GE faaliyetleri yürüten kişi, kurum ve kuruluşlar arasında ağ kurmak


3.    Okul öncesi alanındaki inovatif proje başvurularını değerlendirmek ve uygun görülenleri dernek yönetimine sunmak


4.    Araştırma-Geliştirme ve inovasyon alanındaki gelişmeleri, toplantı, çağrı, destek ve faaliyetleri duyurmak.


5.    AR-GE ve İnovasyon alanında eğitim ve toplantılar düzenlemek


başlıca üstlendiğimiz konulardır.

 

Okeved | Okul Öncesi Eğitim Kurumları ve Eğitmenleri Derneği

Okul Öncesi Eğitim Kurumları ve Eğitmenleri Derneği'ne ait kurumsal bilgilerin, proje, çalışmalar ve etkinliklerin yer aldığı kurumsal web sitesi.

Okeved

Barbaros Hayrettin Paşa Mh. 1993. Sk. Prestige Konutları A2 Blok No: 31/A D: 1
34522 Esenyurt / istanbul

Dernek Yazılımı: Medya İnternet™ - Dernek Sitesi Kulga © Tüm Hakları Saklıdır.